Dzienne domy seniora

zostały stworzone z myślą o osobach 60+, którym zależy na aktywnym spędzaniu wolnego czasu oraz na poprawie stanu zdrowia i utrzymaniu dobrej kondycji psychofizycznej.

Naszym celem jest

stworzenie miłej i ciepłej, domowej atmosfery, miejsca spotkań seniorów, gdzie można porozmawiać, zagrać np.w szachy, realizować wspólne cele, uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym środowiska lokalnego.

Wiemy, że aktywność jest warunkiem prawidłowego rozwoju człowieka w każdym wieku, a jej brak może spowodować poczucie izolacji i osamotnienia. Chcemy stworzyć miejsce, w którym nikt nie będzie czuł się samotny, miejsce w którym każdy senior powtórzy za Ojcem Świętym Janem Pawłem II „Mimo ograniczeń mego wieku, bardzo wysoko cenię sobie życie i umiem się nim cieszyć”.

Jan Paweł II rozumiał, że są ludzie starsi, którzy biorą w pełni odpowiedzialność za swoje życie, chcą je konstruować, dojrzewać w człowieczeństwie i godnie się starzeć, sam swoją postawą podkreślał godność i człowieczeństwo i te dwa słowa są dla nas najważniejsze.

Otwierając nasze domy dedykowane Seniorom, chcemy dołożyć wszelkich starań aby sprostać najwyższym oczekiwaniom seniorów.

Buy now